Postaja prometne policije Celje je danes v Velenju simbolično prevzela pogodbo o brezplačni uporabi prostorov v katerih se nahaja njihov sedež.
Predajo pogodbe sta opravila notranji minister Branko Zlobko in velenjski župan Peter Dermol. Policisti bodo prostore v Velenju lahko brezplačno uporabljali vse do leta 2045.
Manj nesreč s hudimi telesnimi poškodbami, več smrtnih
Celjski prometni policisti sicer obravnavajo približno 16 odstotkov vseh prometnih nesreč, ki se zgodijo na območju Celja.
Spodbudno dejstvo je, da so v zadnjem letu zabeležili zmanjšanje števila prometnih nesreč s hudimi telesnimi poškodbami. Žal pa se je po drugi strani močno povečalo število prometnih nesreč s smrtnim izidom. Leta 2024 so jih namreč obravnavali le širi, lani pa kar 25. (MH, Foto Ministrstvo za notranje zadeve RS)
