Konjiško: Koncertni cikel pri Didiju

Od četrtka, 30. septembra, do nedelje, 3. oktobra, je bil slikarski atelje Milana Lamovca Didija prizorišče koncertnih dogodkov. Koncertni cikel pri Didiju je programsko zasnoval Konjičan Luka Juhart v sodelovanju s Centrom za kulturne prireditve Slovenske Konjice.

Četrtkov večer
Koncertni cikel so začeli LJD Ensemble z Milkom Lazarjem (čembalo), Luko Juhartom (akordeon), Matjažem Drevenškom (saksofoni). Gre za zasedbo, ki se posveča večinoma avtorski glasbi vseh treh članov, napisani za redko slišano kombinacijo instrumentov saksofonov, akoredeona in čembala. Dogodek je s svojimi slikami oplemenitil konjiški slikar Milan Lamovec – Didi.

 

Petkov večer
Dan kasneje je za umetniške užitke poskrbela zasedba Drumartica. To je izjemen tolkalski duo, v katerem sta se povezala tolkalista Simon Klavžar in Jože Bogolin. Sta dobitnika številnih nagrad in cenjena komorna glasbenika.
S svojimi kipi se je predstavil tudi Konjičan Franjo Funkelj – Frenk, vsestranski umetnik; kipar, pesnik, interpret in ljubiteljski gledališki igralec. Poznavalci pravijo, da Frenk na svoje kipe gleda iz premišljene distance, v na videz sproščenih, celo burkaških temah išče globlji razmislek in vsako začini z njemu lastnim humorjem.

Sobotni večer
Sobotni koncert je postregel s fuzijo zvoka in besed. Duo jazz pianistke Kaje Draksler in proste improvizatorke Irene Tomažin ponuja preplet zvokov in glasov, ne tako konstantnega pletenja in razpletanja kompozicij , pozabljanja priučenih govoric in opominjanja na nekaj, kar mogoče šele bo – vse skupaj cepljeno z discipliniranim kaosom in improvizacijo. Na vse to se je s svojim prodornim glasom in pronicljivo poezijo navezala pesnica in kritičarka Anja Zag Golob.

Nedeljski večer
Cikel pri Didiju je zaključil Celjski godalni orkester, ki se že več kot sedem desetletij loteva najzahtevnejših programov v našem prostoru. Na tokratni koncert so povabili vrhunskega solista klarinetista Jožeta Kotarja, sicer rednega profesorja na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Celjski godalni orkester še več kot 30 let vodi Nenad Firšt.
Ta večer je svojevrsten umetniški pečat pustila tudi poezija Gregorja Podlogarja, ki jo je interpretiral Uroš Mijošek.