Na smučiščih na Treh kraljih bo v soboto, 31. januarja, potekal tradicionalni športno-zabavni dogodek – 5. veleslalomski car, ki bo tudi letos združil tekmovalce vseh starosti. Organizatorji pričakujejo več kot 120 smučarjev, ki se bodo potegovali za naziv najhitrejšega, obenem pa morda prvič v zgodovini tekmovanja tudi za prehodni pokal. Ta namreč za vedno pripade tistemu, ki mu uspe trikrat zapored osvojiti skupno najboljši čas – doslej še ni uspelo nikomur.
Dogodek bo poleg športnega dela znova ponudil tudi veliko zabave, druženja in bogat spremljevalni program. Tekmovanje poteka v kar 11 kategorijah, na štartu pa je običajno tudi 50 do 60 otrok, kar daje prireditvi posebno energijo.

Predsednik Smučarskega društva Slovenska Bistrica Aljaž Pristovnik poudarja: “Pričakujemo več kot 120 tekmovalcev. Dogodek je zasnovan širše – več opreme za testiranje, obisk znanih športnikov – in nadejamo se super dneva. Ne glede na nekoliko slabšo vremensko napoved: smo smučarji in dogodek bomo izpeljali odlično.”
Med gosti pričakujejo nekdanjega olimpijca Reneja Mlekuža, pridružil se mu bo tudi vrhunski smukač, pa nekdanji slovenski nogometni reprezentant in še nekaj presenečenj.
Tekmovalni del bo dopolnila zabava, ki po besedah organizatorjev pomembno prispeva k sproščenemu druženju in dobri promociji smučišča ter športa.
