Sestavine:
· maslo in ostra moka za pekač
· 1 kg jabolk
· sok ene limone
· 2 jajci
· ščepec soli
· žlička vaniljevega ekstrakta
· 4 žlice rjavega ali kokosovega sladkorja
· 100 ml mleka
· 30 g stopljenega masla
· 80 g moke
· žlička pecilnega praška
· pest mandljevih lističev
· sladkor v prahu za posip
Priprava:
1. korak:
Jabolka olupimo in jim izrežemo peščišče. Narežemo jih na tanke rezine, ki jih stresemo v skledo in prelijemo z limoninim sokom. Nežno premešamo.
2. korak:
V skledo ubijemo jajca in jih zmešamo s sladkorjem, dodamo vaniljo in ščepec soli. Mešamo kar z ročno metlico. Primešamo mleko in stopljeno maslo, na koncu pa na zmes presejemo še moko, ki smo jo zmešali s pecilnim praškom. Premešamo, da dobimo gladko in enotno zmes brez grudic.
2. korak:
V skledo dodamo narezana jabolka in jih nežno zmešamo s pripravljeno zmesjo. Okrogel model za torte premera 20 do 22 cm namastimo z maslom in pomokamo (odvečno moko odstranimo). Vanj pretresemo pripravljeno zmes in po vrhu potrosimo mandljeve lističe. Pito pečemo v pečici, ogreti na 190 stopinj C, približno 40 minut. Pred serviranjem po vrhu potrosimo s sladkorjem v prahu.
Sočni jabolčni sladici, ki vedno navduši, se težko uprejo tudi tisti, ki niso sladkosnedni.
