V Slovenski Bistrici to soboto Tek in hoja za upanje

To soboto, 18. oktobra, bo v Slovenski Bistrici tradicionalna prireditev Tek in hoja za upanje, ki jo pripravlja podravska podružnica Združenja Europa Donna. Dogodek je del aktivnosti v okviru rožnatega oktobra, mednarodnega meseca osveščanja o raku dojk – najpogostejši obliki raka pri ženskah.
Tek in hoja za upanje bosta potekala ob 10. uri, zbor bo na parkirišču pri mestnem parku. Zbrane prostovoljne prispevke bodo namenili pomoči članicam, ki se trenutno soočajo z rakom dojk.
Rožnati oktober v Sloveniji že vrsto let povezuje številne dogodke, ki ozaveščajo o pomenu zgodnjega odkrivanja bolezni in zdravega načina življenja. V Slovenski Bistrici vsako leto v tem času pripravijo stojnico ter osveščajo mimoidoče.