Celje: Gradnja prizidka k OŠ Hudinja je v zaključni fazi

Gradnja dvonadstropnega prizidka k celjski Osnovni šoli Hudinja je v zaključni fazi. V notranjosti prostorov potekajo obrtniška dela; pleskanje, polaganje talnih oblog, nameščanje sanitarne opreme, svetil … Sočasno ob dovozni cesti urejajo parkirišča za dostavo otrok in za invalide, pred šolsko zgradbo gradijo plato in zaključujejo z izvedbo fasade. Nove, sodobne šolske prostore, ki bodo odpravili veliko prostorsko stisko, bodo namenu predali predvidoma do konca februarja 2022.

Z novim prizidkom bo osnovna šola dobila 1.453 kvadratnih metrov novih prostorov oziroma 12 novih učilnic, 5 novih kabinetov in ostale spremljajoče prostore.

Vrednost projekta izgradnja prizidka k OŠ Hudinja znaša nekaj manj kot 2 milijona evrov. Od EKO sklada bodo prejeli nekaj manj kot 400 tisoč evrov, še dober milijon pa naj bi pridobili na javnem razpisu za sofinanciranje investicij v vrtcih in osnovnem šolstvu.